Amref opent universiteit in Nairobi met steun van VvAA
In juli opende Amref Health Africa officieel de nieuwe campus van Amref International University (AMIU) in Nairobi, Kenia. Hier volgen jongeren onder andere een opleiding tot verloskundige, verpleegkundige of lokale zorgverlener, zodat zij straks bijdragen aan sterkere zorg in hun eigen gemeenschap.
Namens VvAA Groep was CEO Bart Janknegt aanwezig bij de feestelijke opening. Tijdens zijn bezoek kreeg Bart ook een inkijkje in diverse projecten, waaronder AMIU, WaterStarters en het P4PC-ziekenhuis.
Praktijkgericht opleiden, ook buiten de stad
In veel Afrikaanse landen is het tekort aan zorgprofessionals een grote uitdaging. Amref speelt hierop in met AMIU en met het programma Leren voor Leven. Daarmee krijgen lokale zorgverleners - ook in ver afgelegen gebieden - toegang tot opleidingen, digitale tools en begeleiding. Zo kunnen zij met actuele kennis en vaardigheden zorg verlenen en voorlichting geven over onderwerpen als hiv, zwangerschap en vaccinaties.
Ik ben sterk geraakt door het doorzettingsvermogen en de bevlogenheid van zorgprofessionals in Kenia. Dank aan alle VvAA-leden en collega’s voor jullie support. Dankzij jullie kunnen wij initiatieven als AMIU mede mogelijk maken.
VvAA en Amref: langdurige samenwerking
Sinds 2009 werken VvAA en Amref samen aan een gedeelde missie: bijdragen aan toegankelijke, kwalitatieve zorg - waar dan ook. Begin dit jaar is besloten om de samenwerking met 3 jaar te verlengen. De komende periode richt de steun van VvAA zich vooral op de ontwikkeling van AMIU en het programma Leren voor Leven, met in 2025 bijzondere aandacht voor activiteiten in Zambia.
Mede mogelijk gemaakt door VvAA-leden
Dankzij de betrokkenheid van leden en collega’s van VvAA werd in 2024 een bedrag van € 240.967 opgehaald. Met dit geld heeft Amref zorgverleners opgeleid en honderdduizenden mensen bereikt met betere zorg, schoon drinkwater en vaccinaties.
Samenwerking Amref en VvAA
Wilt u meer weten over onze samenwerking met Amref of zelf bijdragen?
Meer lezen?
Waarom ‘gezamenlijk werkplezier’ zo herkenbaar is – mijn dag op de Nursing Experience
Jacqueline Joppe vertelt over haar ervaring op de Nursing Experience.
VvAA-lid Karolien van den Brekel: ‘De mens moet weer centraal staan in de zorg’
Karolien van den Brekel is al 25 jaar huisarts en pionier in Positieve Gezondheid.
Aan alle zorgprofessionals: fijne feestdagen
Met deze kerstvideo spreekt VvAA haar waardering uit aan alle zorgprofessionals voor hun inzet en vakmanschap.
De zorg vooruit: veerkracht in de praktijk, versnelling in 2026
2025 was een jaar waarin de druk op de zorg verder opliep, maar waarin ook veranderingen zichtbaar werden.