Inloggen


De VvAA Ledenredactieraad: samen beter regelen


De kracht van het collectief

De VvAA Ledenredactieraad is een mooi voorbeeld van hoe het collectief van ruim 123.000 leden samenwerkt. Regelmatig zijn we met deze raadsleden in gesprek. Dat doen we via beoordelingen van communicatie-uitingen en halfjaarlijkse bijeenkomsten. Als VvAA luisteren we zo hoe onze leden de uitoefening van hun vak ervaren, waar zij behoeften aan hebben en hoe VvAA hierop kan aansluiten met haar dienstverlening.Verschillende disciplines, verschillende inzichten

Omdat de raadsleden uit verschillende zorgdisciplines en beroepsgroepen komen, is de Raad een goede afspiegeling van het totale zorgveld. Hierdoor worden onderwerpen vanuit verschillende oogpunten bekeken en ontstaan nieuwe inzichten. Vanuit die inzichten worden vervolgens specifieke producten en diensten voor de zorgverleners ontwikkeld.

Bredere samenwerking

Inhoudelijk is de samenwerking met de Raad door de loop van de jaren breder geworden. Samen kijken we niet meer alleen naar hoe we communiceren, maar ook waarover we communiceren. Dit gaat om vragen als: waar is behoefte aan? Welke thema’s zijn actueel voor onze leden? Onze raadsleden staan als zorgverleners midden in het zorgveld en kunnen ons dus als geen ander aangeven hoe het staat met bijvoorbeeld de werkdruk, de regelzucht en uitdagingen in de praktijkvoering. De VvAA Ledenredactieraad is hierdoor de brug tussen VvAA als organisatie en het werkveld van de zorgverleners.Raadsleden over hun VvAA Ledenredactieraad

Uiteraard hechten wij veel belang aan de VvAA Ledenredactieraad. Maar wat vinden de deelnemende zorgverleners zelf? Een aantal ledenquotes:

‘Ik neem deel aan de ledenredactieraad, omdat ik als lid mijn stem wil laten horen. Maar vooral ook om mijn ervaringen vanuit het veld te delen en feedback te geven hoe ik VvAA ervaar en haar verder kan helpen om ons zorgverleners verder te helpen. Gezien de diversiteit van de leden van de ledenredactieraad/VvAA is het goed als alle disciplines en hun meningen en ervaringen betrokken worden. Als daarmee de dienstverlening van de VvAA beter wordt en daardoor nieuwe leden aangetrokken worden, worden we een nog sterkere vereniging die weer meer voor de leden kan doen: win-win dus!’

‘Ik vind het zeer verhelderend om de ervaringen van andere zorgverleners uit diverse zorgdisciplines te vernemen. We werken tenslotte allemaal aan “One Health” en hebben allemaal met vergelijkbare kwesties te maken in ons eigen werkveld. We hebben elkaar nodig en samen kunnen we zoveel meer.’

‘Ik neem deel aan de ledenredactieraad om invloed te kunnen hebben op en positieve bijdrage te kunnen geven aan de VvAA. Als raadslid word ik vaak als eerste geïnformeerd. Dat vind ik positief. Als je invloed hebt en je bent erbij, heb je ook recht van spreken.’


‘De bijeenkomsten zijn vaak informatief. Het is leuk om met diverse verschillende zorgdisciplines samen te zijn en zo ook andere kanten van het werkveld te horen. Door de verschillende achtergronden van de diverse leden, komt er een breed beeld aan visies.’

Laat uw stem horen: word lid van VvAA

Linda Vijge, IC verpleegkundige ging u voor. Laat ook uw stem horen of geef via de Opino app uw mening.

  • Geef uw stem via Stem en Steun op onze website voor vermindering van de administratietijd. <knop/button> STEM
  • Laat via de VvAA Opinio app weten wat u vindt. Regelmatig verschijnen in de app nieuwe stellingen waarover u uw mening kunt geven. Download de app.