Themabijeenkomst Leernetwerk Peer Support
Woensdag 22 maart 2023
Op woensdag 22 maart 2023 organiseren de deelnemers van het Leernetwerk Peer Support een themabijeenkomst van 15.30 tot 19.30 uur met een overzicht van zeven jaar collegiale opvang in de zorg.
Over de bijeenkomst
7 jaar Collegiale Opvang in de Zorg
De kans dat een zorgverlener met een patiënt veiligheidsincident te maken krijgt is groot. De impact daarvan op zorgverleners wordt nog vaak onderschat. Support van collega's, 'peers' genoemd, kan in een behoefte voorzien. In het Leernetwerk Peer Support hebben ruim 30 ziekenhuizen gewerkt aan het opzetten van collegiale opvang in de (ziekenhuis)zorg na een patiëntveiligheidsincident.
De deelnemers van het Leernetwerk geven een overzicht van 7 jaar collegiale opvang in de zorg tijdens de themabijeenkomst 'Peer Support'. Wat heeft peer support gebracht? Wat is er geleerd? Hoe kijken we naar het vervolg?
Voor iedereen die interesse heeft in de ervaringen en nieuwe inzichten van het Leernetwerk over collegiale opvang in zorg. En wie op zoek is naar tips en inspiratie om zelf aan de slag te gaan met een vorm van peer support.
Een greep uit het programma
- Ervaringen van deelnemers aan het leernetwerk: hoe hebben zij peer support georganiseerd en wat heeft het hen gebracht?
- 'Peer Support in tijden van COVID' door Kris Vanhaecht, hoofddocent kwaliteit en patiëntveiligheid KU Leuven.
- 'Challenge your growth!' door Anne PJ de Pagter, kinderarts-hematoloog Erasmus MC en LUMC, initiator Challenge & Support programma
- Lessen uit het buitenland: 'Lessons learned van het International Forum en ERNST Consortium' door Inge Boderie, senior beleidsadviseur kwaliteit & veiligheid en Sandra Fornaro, kinder- en jeugdpsychiater, Zuyderland Medisch Centrum.
Leernetwerk Peer Support
Over de bijeenkomst
Praktische informatie
Themabijeenkomst
Aanmelden themabijeenkomst
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws in de zorgsector?